Fény és víz nélkül nincs élet!

feny_es_viz_nelkul4_20150629_1144873248

A Nemzeti Tehetség Program NTP-KKT-B-14-0011 pályázat keretében 6 évfolyamos gimnazista tanulóink öt napos tehetséggondozó programon vettek részt Parádon a Csevice Erdei Iskolánkban. A 8. E osztályból 20 diák kapcsolódott be a fény és a vízhez köthető tevékenységekbe. A megfigyelések, vizsgálatok, mérések, kísérletek során számos ismeretük bővült a földrajzhoz és a biológiához kapcsolódóan, de kitűnő alkalom volt a közösség fejlesztésére, a természettudományos orientáltságuk elősegítésére.

ntp

Az erdő élővilágának megismerését bővítő túrát Gáspárné Majoros Lídia tanárnő vezette le, míg a csillagos égboltot Sándor József igazgató úrral vizsgálták. A terepi méréseket, vízvizsgálatokat Sándorné Halász Erzsébet irányította. Nagy élményt nyújtott a diákok számára a tájékozódási verseny és a fénnyel kapcsolatos kísérletek is. A programok során beigazolódott, hogy “Fény és víz nélkül nincs élet!”
Képek a tábor életéből itt tekinthetők meg.

logók